Pýtate sa, ako vyzdobiť izbu tínedžera? Zvážte výber praktického vybavenia a zaraďte do nákupného zoznamu aj nábytok vybraný redakciou.

Kreslo pre mládež

Prakticky zariadená izba dospievajúceho človeka by mala spájať mnoho funkcií, vrátane pohodlného miesta na odpočinok, štúdium a uloženie všetkých vecí. Tiež stojí za to zaručiť teenagerovi módne a pohodlné miesto na trávenie voľného času. Moderné modely kresiel so zaujímavým dizajnom sú multifunkčné a zaisťujú ergonomickú polohu počas mnohých hodín strávených v sede.

Rozťahovací gauč

Rozkladacia sedačka sa hodí do interiérov rôznych typov, je pohodlná a veľmi praktická. Skvelou alternatívou k sedačke môže byť aj praktický puf alebo kreslo so sedacím vakom, ktoré sa hodí najviac do miestností s malou plochou. Dá sa využiť na oddych pri filme, hre či knihe, ale aj na štúdium. Kreslo alebo taburet sú tiež skvelým riešením v salóniku v obývačke alebo na terase.

Herná stolička

Správne profilovaná herná stolička bude ideálna na domáce úlohy a učenie alebo na vzrušujúce hry s priateľmi. Pri výbere stoličky k písaciemu stolu sa oplatí venovať pozornosť možnosti nastavenia výšky chrbtovej opierky a mäkkých podrúčok, aby dlhodobé sedenie pri počítači nespôsobovalo bolesti chrbtice a ramien. Herné kreslo sa často spája s doplnkovou výbavou, ako je držiak na slúchadlá alebo nápoj, čo robí kus nábytku atraktívnejším v očiach tínedžera. Jedinečný dizajn herného nábytku je ďalšou výhodou.

Písací stôl so zvýšenou doskou

Moderné písacie stoly umožňujúce nastavenie výšky dosky, ktorá umožňuje prácu v sede aj v stoji, sú skvelým riešením pre študentov. Stôl umožňuje zaujať ergonomickú polohu pri každodennom štúdiu, práci alebo používaní počítača. Nábytok umožňuje odľahčiť chrbticu vášho dieťaťa a predchádza chybám držania tela, vďaka možnosti prispôsobenia dosky stola individuálnym potrebám. Stojí za to venovať osobitnú pozornosť modelom vybaveným širokým alebo dlhým vrcholom, ktorý vám umožňuje rozložiť sa s knihami a pohodlnejšie organizovať prácu.