Chcete si kúpiť hernú konzolu a premýšľate, ktorú si vybrať – prenosnú alebo stacionárnu? Prvý z nich vám poskytne skvelú zábavu, nech ste kdekoľvek, zatiaľ čo druhý možno pripojiť k televízoru a vychutnať si dobrú grafiku na veľkej obrazovke. Existuje aj tretie riešenie – môžete staviť na gadget, ktorý kombinuje obe funkcie, teda Nintendo Switch! Oplatí sa vybrať si túto konzolu a čo by ste mali vedieť pred jej kúpou? Odpovede nájdete v článku.

Nintendo – čo je to za značku?

Pravdepodobne poznáte hrdinského inštalatéra Maria alebo odvážne stvorenia zvané Pokémoni. Ikonické postavičky na tričkách, hrnčekoch a iných pomôckach pochádzajú z hier vytvorených japonskou značkou Nintendo. Táto spoločnosť bola založená v roku 1889 a až do 60. rokov 20. storočia vyrábala hracie karty s názvom hanafuda.

V polovici 70. rokov značka vstúpila na vtedy sa rozvíjajúci trh arkádových hier a v nasledujúcom desaťročí vydala svoju prvú konzolu – Nintendo Entertainment System. NES sa ukázal ako hit v Japonsku aj v zahraničí, vďaka čomu je spoločnosť veľmi populárna medzi milovníkmi hier. V roku 1989 Nintendo predstavilo svetu prvý diel prenosnej konzoly zo série GameBoy, ktorá si natrvalo upevnila svoju pozíciu v tomto odvetví. Spoločnosť dodnes patrí do skupiny svetových lídrov v hernom priemysle.

Nintendo Switch a jeho čaro

Nintendo Switch je konzola, ktorá kombinuje funkcie prenosného a stacionárneho zariadenia. Zariadenie je vybavené Joy-Cons, teda odnímateľnými ovládačmi, ktoré vám umožnia používať ho ako v handheld verzii, tak aj po pripojení k televízoru alebo monitoru. Ak chcete hrať stacionárne, stačí vložiť zariadenie do dokovacej stanice dostupnej v súprave a potom ho pripojiť k veľkej obrazovke pomocou kábla HDMI.

Hry pre Switch sú dostupné v digitálnej forme a na kazetách pripomínajúcich SD karty. Výbava je vybavená 6,2-palcovým dotykovým LCD displejom s rozlíšením 1280 x 720. Na jedno nabitie vydrží pracovať približne 6 hodín. Podložky Joy-Con ponúkajú HD rumble a funkcie IR Motion Camera, ktoré sú zodpovedné za produkciu haptických vibrácií, ktoré prehlbujú vnemy hráča.

Japonský výrobca myslel aj na fanúšikov klasických GameBoyov vydaním Nintendo Switch Lite, kompaktného ekvivalentu jeho najnovšej konzoly, ktorý podporuje iba prenosný režim. Switch Lite má integrované ovládače po stranách 5,5-palcovej LCD obrazovky s rozlíšením 1280 x 720. Výrobca uvádza, že batéria je schopná vydržať dlhšie ako verzia v plnej veľkosti, závisí to však od stavu zariadenia. použité.

Dúfame, že vám článok pomohol pri rozhodovaní a teraz už viete, či sa vám Nintendo Switch oplatí kúpiť. Pred nákupom si pripomeňme, čím táto konzola vyniká. Jednou z jeho najväčších výhod je multifunkčnosť – Switch funguje ako prenosné aj stacionárne zariadenie. Pre výber ponuky od Nintenda hovorí aj široká ponuka dostupných hier. Pre ľudí, ktorí chcú míňať menej alebo nepotrebujú plnohodnotné vybavenie, bude dobrým riešením kúpa lacnejšieho a menšieho Switch Lite.