V súčasnosti je v obchodoch dostupných množstvo rôznych dekorácií do obývačky, čo veľmi sťažuje ich výber. Z tohto dôvodu prinášame zopár štýlových prvkov, ktoré oživia vašu obývačku a dodajú jej svieži nádych.

Moderné osvetlenie

Správne osvetlenie zohráva dôležitú úlohu pri usporiadaní obývacej izby. Má veľký vplyv na vnímanie celej miestnosti. Môže byť perfektným doplnkom k ostatným dekoráciám v interiéri. Hlavným zdrojom svetla sú stropné svietidlá. V súčasnosti sú obľúbené všetky závesné modely, ktoré pripomínajú sklenené gule. Mali by byť umiestnené v strede obývacej izby. Potom budú praktickým a štýlovým prvkom. Módne sú aj lampy v podobe oldschoolových žiaroviek. Dokonale sa hodia do moderných interiérov. Okrem toho stojí za to zamerať sa na osvetlenie vo forme nástenných svietidiel alebo stojacich lámp. Poskytnú o niečo jemnejšie svetlo, ktoré dodá útulnú atmosféru. 

Ak chcete konzistentný efekt, môžete ich ponechať v rovnakom štýle ako stropné svietidlá. Jedným z dekoratívnych svetelných zdrojov sú LED pásiky. Veľmi často ich nájdete v mnohých bytoch. Takéto osvetlenie má mnoho výhod, napríklad energetickú účinnosť. Okrem toho vám umožňuje dať jedinečný charakter každej miestnosti. Môžete s ním vytvoriť množstvo aranžmánov. 

Rastliny a dizajnové kvetináče

Črepníkové rastliny môžu byť prirodzenou ozdobou obývačky. V prvom rade ich musíte prispôsobiť konkrétnym podmienkam, ktoré v byte panujú. Zvážte aj čas, ktorý im môžete venovať. Vegetácia môže byť umiestnená ako na parapete, tak aj na špeciálnych kvetinových záhonoch, poličkách alebo dokonca na podlahe. Ak ich bude o niečo viac, umožní vám to vytvárať naozaj zaujímavé aranžmány.

Často vybranými druhmi sú napríklad monstera, pilea, zamiokulkas, sansevieria alebo chamedora. Dodatočnou dekoráciou môžu byť štýlové puzdrá. V súčasnosti sú obľúbené pletené a vyrobené z keramiky. Prichádzajú v rôznych farbách, takže s nimi môžete experimentovať. Oplatí sa rozhodnúť aj pre nákup rezaných alebo sušených kvetov. Originálnou dekoráciou môžu byť aj suché pampové trávy. Vložené do sklenenej vázy na komode alebo stolíku budú pôsobiť elegantne.

Textílie a drobné detaily

Textílie sú dôležitým aspektom, ktorý treba zvážiť pri nákupe príslušenstva. Stojí za to vybrať si okrem iného aj vhodné závesy. Na tento účel môžu byť užitočné dekoratívne tkaniny. Vďaka nim si môžete tento prvok objednať na ušitie na mieru. Toto je dobrá voľba, ak má okno neštandardnú veľkosť. 

Závesy nielen zdobia miestnosť, ale tiež vám umožňujú zachovať súkromie. To zlepšuje komfort odpočinku v obývacej izbe. Okrem nich si môžete kúpiť vankúše a prehozy, ktoré dodajú útulnosť. Takéto prvky môžete zladiť do akéhokoľvek typu miestnosti. Vhod prídu aj dekoračné koberce. V poslednej dobe sú obľúbené ich oblé verzie s etnickými vzormi a tie z juty.