Kruhy pod očami sú nočnou morou mnohých žien. Nevyzerajú dobre a je ťažké ich zamaskovať aj mejkapom. Ako sa ich teda zbaviť?

Charakteristické opuchy okolo očí, t.j. kruhy, sú u mladých sú zvyčajne príznakom únavy, zatiaľ čo u starších ľudí – príznak ochabnutej kože. Oplatí sa vedieť aj to, že vačky môžu byť spôsobené aj nezdravou stravou a nedostatočnou hydratácia organizmu. Jedno je isté: nevyzerajú veľmi dobre a treba sa ich zbaviť.

Príčiny vačkov pod očami

Ako už bolo spomenuté, opuchy okolo očí sú zvyčajne znakom únavy, príliš málo spánku, prepracovanosti atď. Často sa vyskytuje aj u ľudí, ktorí sa nestarajú o to, čo jedia a ako jedia, a ktorí užívajú alkohol a fajčia cigarety. Je zaujímavé, že sedavý životný štýl tiež prispieva k výskytu kruhov pod očami. A to všetko kvôli stagnácii lymfy, pretože potom sa produkty metabolizmu nedostávajú do lymfatických ciev správnym tempom – potom sa hromadia v podkoží, čo má za následok opuchy okolo očí.

Mali by ste si tiež uvedomiť, že kruhy pod očami môžu byť spôsobené srdcovým ochorením alebo problémami s tlakom, štítnou žľazou alebo obličkami. Takže stojí za to urobiť správny výskum.

Domáca liečba kruhov pod očami

Kruhov pod očami sa môžete zbaviť aj doma. V prvom rade treba hneď po prebudení vypiť pohár vody (a celkovo dbať na správnu hydratáciu organizmu). Vyvetrať sa oplatí aj byt alebo aspoň miestnosť, v ktorej sa zdržiavame. Dobrým spôsobom je tiež umyť si tvár studenou vodou a použiť osviežujúci gél na umývanie tváre. Pomôcť môžu aj krémy s vitamínmi C a K, kofeínom a arnikou, výťažkami z petržlenu či nevädze. Počas aplikácie kozmetiky je dôležité vykonávať niekoľkominútovú masáž tváre, potom odstránime prebytočnú lymfu, tvár sa oddýchne a nadobudne zdravý, krásny vzhľad.

Profesionálna liečba kruhov pod očami

Kozmetické ošetrenia vačkov pod očami sú veľmi účinné. Jednou z najpopulárnejších je ihlová mezoterapia. Spočíva v dodávaní účinných látok do hlbších vrstiev pokožky. Kvalifikovaná osoba vykonávajúca zákrok vykonáva mikropunkcie, ktoré sú určené na stimuláciu mikrocirkulácie a tvorbu kolagénu. Vďaka mezoterapii sa stav pokožky okolo očí výrazne zlepšuje, napína sa a nielenže miznú opuchy, ale aj vrásky sú menej viditeľné. 

Drahšou, ale aj oveľa účinnejšou liečbou kruhov pod očami je frakčný CO2 laser. Spočíva vo využití žiarenia, ktoré je rozdelené do mnohých malých prúdov energie. V pokožke robia drobné dierky, v dôsledku čoho sa pokožka začína regenerovať, a preto začína produkovať viac kolagénu. Po tomto ošetrení sa pokožka viac napne a opuch sa zníži. Pre ešte lepšie výsledky môžete vykonávať laserovú terapiu kombinovanú s ihlovou mezoterapiou.