Kempy sú v posledných rokoch čoraz populárnejšie. Túto formu rekreácie volí čoraz viac ľudí.

Kempy, ktoré boli obľúbené v 90. rokoch, sa vracajú. Mladí ľudia začali oceňovať túto formu rekreácie. Má množstvo výhod, umožňuje súdržnosť s prírodou a nezaťaží vašu peňaženku. Navyše je to úžasné dobrodružstvo, ktoré pri oddychu v luxusnom hoteli nenájdete. Niektorí tiež tvrdia, že kempovanie im umožňuje prekonať vlastné slabosti a tiež im umožňuje získať nové zručnosti, ktoré môžu byť užitočné v živote. Ako vidíte, výhod je dosť, ale ako sa na takýto výlet pripraviť?

Posteľná bielizeň, deka alebo spacie vaky?

Určite si prineste niečo, čím sa prikryjete. V obchodoch so športovými alebo turistickými potrebami nájdete spacáky, ktoré sú tenké a zaberajú málo miesta, no sú vyrobené z takých materiálov, s takými technológiami, že sa ani v chladnej noci nemusíte báť, že zamrznete. Posteľná bielizeň je pravdepodobne pohodlnejšia, ale potrebujete viac miesta, aby ste ju vzali. A v prípade takýchto výletov je veľa batožiny na príťaž.

Užitočná je aj deka, ktorou sa môžete nielen prikryť, ale aj vziať so sebou napríklad na čistinku alebo na pláž.

Príprava jedál

V kempingoch sme väčšinou nútení pripravovať si vlastné jedlá. Základom je preto zobrať si plynovú fľašu, kuchynský riad a turistickú chladničku (pokiaľ ju nemáme vo výbave vozidla). Vhod príde aj stôl a rozkladacie stoličky, aby ste nemuseli jesť na zemi, v karavane či karavane.

Jedlo, ktoré sa rýchlo nekazí

Nikto netrávi veľa času varením v kempingoch. V prípade takejto dovolenky dobre fungujú jedlá, ktoré sú pripravené rýchlo a nepokazia sa ani mimo chladničky. Základom sú teda všelijaké konzervy, jedlá v téglikoch, cestoviny, krúpy a omáčky. Je dobré si pred odchodom naplánovať jedlo na každý deň, aby ste si ho rýchlo pripravili a užili si oddych.

Oblečenie – čo si priniesť?

Je nepravdepodobné, že by elegantné oblečenie alebo šaty v kempe fungovali. Najlepšie je vziať si športové oblečenie, ktoré je pohodlné a vhodné do rôznych situácií. Určite sa oplatí mať so sebou mikinu, bundu a pršiplášť. Oplatí sa dôkladne si rozobrať, aké oblečenie budeme potrebovať a vziať si so sebou len to..

Kozmetika a kemping

V kempingoch nájdete obchody, kde kúpite takmer všetko, čo potrebujete, no nie všade sú. Tak s nimi radšej nerátajte a dobre sa na cestu zbaľte. Základom je určite kozmetika – mydlo, šampón, zubná pasta a pod.. Dobrou možnosťou je kúpiť si kozmetiku v menších baleniach, aby zaberali menej miesta. V drogériách sú dokonca hotové cestovné balíčky, kde je najpotrebnejšia kozmetika dostupná v maličkých fľaštičkách.

Okrem toho je potrebné vziať si so sebou sprej proti komárom, najmä preto, že kempingy sú často zriadené v blízkosti trávy, lesov a vôd a o tento hmyz nie je núdza.